27 Mart 2013 Çarşamba

Deniz temalı çantayla devam ediyoruz

 

Örgü çantalarda son dönemece girdim. Yaz geldiğinde artık yünle çanta örmek çok hoş olmayacak. Ben de son ördüklerimi hzlı hızlı sizlerle paylaşıyorum. Bundan sonra da birkaç tane merserize iplikle çanta örüp, patchworklere dönüyorum.


Deniz teması benim hassas noktam. Çok seviyorum. Bu çantayı açık gri bir yünle ördüm. Mavi polardan dalgaların üzerinde küçük bir yelkenli yüzüyor. 


Çıpa fikri de bir arkadaşımdan geldi. Aslında bir arkadaşım eşine kalemlerini koysun diye bir kalem kutusu ördü. Eşi de üzerine çıpa ve dümen istedi. Ben de onun için çıpa ve dümen hazırladım. Çok beğenince çıpayı kendi çantamda da kullandım.


Cam balıklar da küçük oğlum Çağrı'nın hediyesi. Beykoz'a Cam Ocağı'na yaptıkları geziden almış. Bayıldım onlara, bu çantaya da pek uydular. Hemen fotoğraf karesinde yerlerini aldılar.

Bu yazının sonunda, puslu bir İstanbul sabahından, bu çantada olduğu gibi bir manzaraya bir an önce kavuşabilmeyi diliyorum. Sevgilerimle...

12 yorum:

 1. Çıpa gerçekten çok yakışmış ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de sevdim. bir de dümenli yapmayı planlıyorum. teşekkürler ayyüce.

   Sil
 2. ben de bayılıyorum deniz temalı herşeye çok tatlı olmuş ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanın içi ferahlıyor değil mi? teşekkürler boşnak kızı.

   Sil
 3. YAZ ESİNTİSİ VAR ÇOK GÜZEL:)SEVGİLER

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazı beklerken esintisi fena olmuyor. teşekkürler mutluluklar sokağı.

   Sil
 4. siteni epeydir takip ediyorum.bende blog açtım ve ziyarete geldim,takipçin oldum.güzel paylaşımlarının devamını bekliyorum.sevgiler...(bende bloğuma beklerim)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, hayırlı olsun. ziyarete geliyorum.

   Sil
 5. Renkleri de kendisi de cok guzel :)

  YanıtlaSil