9 Şubat 2013 Cumartesi

Papatyalı, arılı çanta...Bu yazıyı yarıyıl tatilinden önce yayınlamayı planlıyordum ama yetişemedim. Araya tatil girince tahminimden uzun bir ara oldu. Öncelikle bunun özrünü dileyeyim. Çantalar örmeye devam ediyorum. Bu çantayı da yarıyıl tatilinden önce ördüm.


Üzerini papatyalarla süsledim. Papatyaları yaptığım krem rengi keçeler yün keçe. Yün keçe piyasadaki keçelere göre biraz daha doğal dokulu ve yumuşak. Elimde önceki yıllarda, annemin projelerinde kullandığı keçelerden vardı. Sadece birkaç renk olduklarından ve elimde çok az kaldıklarından onları azar azar kullanıyorum. Birazını burada kullandım.


Çantayı kırmızı renkli yünle ördüm. İpliğin yün oranı %25. Yün oranı fazla olan ipliklerin kullandıkça tüylenme riski olsa da duruşu çok hoşuma gidiyor. Çantanın formunu tutturabilmek için çok yumuşak bir iplik kullanmamak gerekiyor. Çantayı ördükten sonra işlemeyi yapıp, fermuar dikiyorum. Bu çantaya sarı bir fermuar diktim.


Papatyaların ortasında sarı keçe var. Yeşil yapraklarla da biraz renklendirmeye çalıştım.


Papatyalara doğru uçan bir de arı var. Arıyı kahverengi keçenin üzerine diktiğim sarı keçe şeritlerle oluşturdum. İki sarı göz kondurdum. Gözler biraz şaşı durdu galiba... Krem rengi keçeden kestiğim kanatları serbest bıraktım, Sadece gövdeye sabitledim.


Şöyle uzaktan alıcı gözle bir bakın bakalım. Umarım beğenirsiniz.

Ben bir süre daha sizlerle örgü çantalarımı paylaşacağım. Kış tatilimiz yeni bittiği için, bir iki gün toparlanma izni istiyorum. Hepinize sevgilerimi yolluyorum.

2 yorum:

  1. merhaba ne guzel bır blog boyle bayıldım yaptıklarınıza,

    sizi etkinliğimize de bekleriz.

    http://mugeninlistesi.blogspot.com/2013/02/marifetli-hanimlar-buraya-etkinlik.html

    YanıtlaSil
  2. Süper, şeker olmuş.Elinize sağlık.

    YanıtlaSil