27 Mart 2012 Salı

Annemin kapı süsleri...Benim annem de benim gibi boş duramayanlardan; her gün her saat aklına gelen bir projeyi hayata geçirebiliyor. Son gidişimde kapısında iki tane çelenk gördüm; biri kapının dış tarafında, biri iç tarafında. Bir kapıya bir çelenk de yetmiyor yani. Bu iki çelengi hemen sizlerle paylaşmam gerekiyor.İlk kapı çelengimizde strafor malzemenin üzerine çuval şerit kaplanmış. Annem keçelerle uğraşmayı çok seviyor. Yeşil ve kırmızı keçeden bu "Atatürk çiçek"lerini hazırlamış. Tellere geçirdiği kırmızı tahta boncukları ben keçelere pek yakıştırdım.Bu çelenk de üç tane Atatürk çiçeği ve bolca yeşil yaprak var. Yaprakların ortasından bir dikiş geçmiş annem, bu dikiş yapraklara hareket verebilmeyi mümkün kılıyor.Genel hali böyle görünüyor.Bu çelenk kapının dış tarafını süslüyor. Bir de iç taraftakini inceleyelim, ne dersiniz?Bu çelengin gövdesi saten kurdele ile sarılarak kaplanmış. Annemin kurdele nakışı ve brezilya nakışına meraklı olduğunu takip eden arkadaşlarım bilir.Burada kurdele nakışında kullandığı gül ve yaprak motiflerini kullanmış.Aradaki bu iki mavi çiçek ortanca. Ortancaları brezilya nakışı iplikleri ile bir sürü düğümle yapıyor. Bence zor ve uğraştırıcı çiçekler bunlar ama annem yapmayı çok seviyor.Güller telli kurdele ile yapılıyor. Ortalarına çiçek yapımında kullanılan tohumlardan koymuş.Kristal boncuklarla da hareket getirmiş çelenge...Genel görünüşü de böyle.

Gördüğünüz gibi annemin kapısı pek süslü ama önemli olan o kapıdan girenler ve içerideki huzur. Hepinize kapısından sevdiklerinizin girdiği evlerinizde, huzurlu günler diliyorum.

17 yorum:

 1. Ne kadar güzeller, annen çok yaratıcıymış. Bayıldım:)

  YanıtlaSil
 2. harika kapı süsleri! annenizin ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. annem de ben de süslüyüz biraz. teşekkürler.

   Sil
 3. güzel dileklerin için teşekkür ederim.. annenin ellerine sağlıkkkkkkkkkkk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum için ben teşekkür ederim Nilgün'cüm.

   Sil
 4. anneciğinin ellerine sağlık ...maşallah ne marifetli ...kırmızılı çelenge bayıldım ...bana ilham oldu ..sevgiyle kal..

  YanıtlaSil
 5. Sağol Gülsün'cüm. annem marifetli hakikaten. Sana ilhm olmasına da çok sevindim, şimdiden kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 6. anneciğinin ellerine sağlık hepsini çok beğendim.atatürk çiçeklisine de ayrıca bayıldım.

  YanıtlaSil
 7. mükemmeller.
  canım sevgilerimle birlikte tebriklerimi de iletiyorum anneciğine çok beğendim.

  YanıtlaSil
 8. hepsi çok güzeller ellerinize sağlık. Benimde kapı süslerimi görmek için bloguma sizde beklerim.

  YanıtlaSil
 9. Atatürk çiçekli olanı çok sevdim Annenizin ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 10. annenizin ellerine sağlık hepsine bayıldım çok güzeller :D bana da beklerim
  http://coralsfashion.blogspot.com

  YanıtlaSil
 11. harika bir site
  kutlarım

  http://laracroft3.skynetblogs.be http://lunatic.skynetblogs.be

  YanıtlaSil
 12. bayıldım.. elleri dert görmesin annenizin.. utandım kendimden.. ben projelerimi hayata geçirme konusunda pek iyi sayılmam da.. sevgiler..

  YanıtlaSil
 13. Çok güzel olmuş, her ikisi de! Geçenlerde ben de yaptım bu tür birşey, çuvalla kapladım hatta, ama bilmiyorum sanırım atatürk çiçekli olan benimkinden güzel :)
  bak burada:
  http://decodeniquo.blogspot.com/2012/05/coco-inspired-burlap-wreath.html

  YanıtlaSil