6 Aralık 2011 Salı

Kış çantası


Çanta keçe olunca "kış çantası" oluyor. Bu çantayı geçen yıl annem yapmış ve bana hediye etmişti. Piyasada çeşit çeşit keçeler var. Bu keçe %100 yünden yapılmış. Bu keçeler diğerlerine göre daha kalın ve dokulu oluyor. Ben bunları daha çok seviyorum.


Çantaya gelirsem aslında anlatacak çok fazla şey yok. Dikdörtgen bir parça ve kenarlardaki iki ince şeritten oluşuyor. Şerit çantanın derinliğini veriyor. Çantayı birleştirmek için keçe parçalar birbirine yünle dikiliyor. Tüm kenarlar da yünle süslenmiş.


Çantanın kapağında yine keçe ile yapılmış süslemeler var.


İki keçe parçanın kenarları siyah yünle dikiliyor, üzerinde minik boncuklarla çevrelenmiş bir çiçek var. Keçenin kenarları bir işleme ihtiyaç duymaz, çünkü atmaz. Ama yünle çerçeveleme şıklık katıyor.


Süslemelerin en göz alıcı parçası, bu lale. Annem sapını pullarla yapmış. Laleyi sade bırakmış, yaprakları süslemiş.Bu da diğer çiçek. Kahverengi keçe papatyanın ortasında birkaç pulla hareketlendirilmiş kırmızı bir yuvarlak var. Yapraklarda pul ve boncukla yapılmış birkaç işleme var.


Üst köşedeki de siyah, mekik şeklinde bir düğme.Kış güneşinde kış çantası... Hepinize sevgilerimle...

5 yorum:

 1. annenin ellerine sağlık, renge, süslemelere bayıldım, iyi günlerde kullan.

  YanıtlaSil
 2. BİR DUT MASALI- nUnU

  ah ben zaten Lale görmiyeyim !!
  :)))
  anneciğinin ellerine sağlık..
  emeğinize sağlık..
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. çok güzel olmuş. benm hiiç elim gitmiyo keçeye aslında güzel portföy çanta dikilebilir di mi bu aralar öyle bir çantaya ihtiyacım var :)))güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
 4. Noblesse, ben de çok severek kullanıyorum.
  Bir dut masalı, keçeden lale kolay ve güzel oluyor
  Modavesaire, keçe çok güzel bir malzeme. gösterişli ve yapımı kolay. portföy için çok uygun.

  YanıtlaSil
 5. çok güzel olmuş elinize sağlık :)

  YanıtlaSil