1 Eylül 2010 Çarşamba

Annem'den patchwork yatak örtüsüSıcaklar ve Ramazan beni oldukça yavaşlattı. Ama annem boş duramıyor. Bu yatak örtüsüne bir kaç ay önce başlamıştı ve bitirdi.Modeli bir kaç yıl önce yayınlanan bir patchwork dergisinden. Ama renkleri tamamen anneme ait. Yapması çok eğlenceli bir örnek. Ben de daha önce aynı örnekten kardeşime bir duvar panosu yapmıştım. Fotoğrafı yok. (Söyleyeyim de bir fotoğrafını çeksin)Yatak örtüsünün ana motifi olan kare ve üçgenlerin çevresi aplikelerle süslü. Aplikeler çiçek dalları şeklinde.En büyük aplikelerden biri dalda yumurtalarını bekleyen bir kuş. Bu kompozisyonu ben de daha önce bu çaydanlık kılıfında kullanmıştım.Bu ne çiçeği bilmiyorum ama şeklini çok beğeniyorum. Unutmadan, annem aplikelerin altına tela yapıştırarak çalıştı.Bu da başka bir çiçek dalı.Ana kareler köşeleri alta ve üste gelecek şekilde, arada birer boş kare bırakarak yerleştiriliyor. Kenarlar üçgen parçalarla tamamlanıyor. Ve bu kısımlar aplike ile süsleniyor.Ana karelerin yakından görünüşü.Bir de genel görünüş...Örtünün yataktaki hali işte böyle. Yastığı yok, çünkü annem henüz yapmadı. Yastığını da yapsın hemen paylaşırım.

Ben de iki tane bebek yorganı yapıyorum. Yavaş ilerliyor ama bitecek. Umarım bayramdan önce bitirir ve sizlerle paylaşırım. Her ihtimale karşı, şimdiden herkese mutlu bayramlar diliyorum.

22 yorum:

 1. o marifetli anneciğinin ellerinden öpüyorum ..kime çekmişsin anlaşılıyor ..maaşallah maaşallah ..sevgiyle kal ..

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten herbir köşesi ayrı güzel. Annenize maşallah ve tebrikler.

  YanıtlaSil
 3. canım inan büyük bir hayranlıkla tek tekseyrettim anneciğinin ellerine sağlık muhteşem olmuş bayıldım. renkler desen herşey mükemmel.
  MAŞALLAH demeden gitmeyeyim. sevgiler canım

  YanıtlaSil
 4. Güzel arkadaşlarım hepinize teşekkürler...

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel olmuş ablacım annenin ellerinden öperim :)

  YanıtlaSil
 6. anneciğinin ellerine sağlık çok güzel olmuş renk uyumuda muhteşem o kanrlarındaki ayrıntılarıda süper annenin yardımcısı olabilirmiyimmmmmmmmmm

  YanıtlaSil
 7. ne hoş cıvıl cıvıl renkler annenizin ellerine sağlık
  sevgiler

  YanıtlaSil
 8. Anneciğinizin ellerine sağlık, harika olmuş, renkler süper

  YanıtlaSil
 9. Acemi bir blogcu olarak ancak sana iletiyi gönderdikten sonra farkedebildim aslında uzun süredir izlediğim siteyle dshandmade aynıymış.Olucak o kadar yeni olmanın dezavantajları.Bu arada yeteneğin genetiksel olduğu annenin emeğiyle kanıtlanmış oldu.Annenin ellerine sağlık mükemmel olmuş.

  YanıtlaSil
 10. muhteşem olmuş, zevkini, marifetini kimden aldığın belli oluyor. Annenin güzel ellerinden öperim:)

  YanıtlaSil
 11. uzmanamator teşekkürler. sevim, annem çok sevindi bir yardımcı bulduğu için:)nestug, çocukla çocuk teşekkürler. funbazaar çok ilginç bir karşılaşma olmuş, teşekkür ederim. Sesiber, iltifatlara teşekkür ederim, sevgiler hepinize.

  YanıtlaSil
 12. Muhteşem bir örtü... Benim harcım olmadığından beğeniyle bakıp içimi çekmekle yetiniyorum ancak:( Sabır lazım bunu yapmaya sabır, ellerine sağlık annenin...

  YanıtlaSil
 13. Harika gerçekten,baktıkça içim açıldı ,renkler şekiller bir harika olmuş annenin ellerine sağlık ana kız çok marifetlisiniz .

  YanıtlaSil
 14. Banuca, Örgü delisi teşekkür ederim güzel yorumlarınıza.

  YanıtlaSil
 15. canım kadir geceniz mübarek olsun
  sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 16. Bense dikiş dendimi tüylerim diken diken olurum nefret ederim,ama böyle izlerkende yapılan işlerin güzelliğini görünce çok hoşuma gidiyor.Uzaktan izlemisi güzel oluyo yani
  harika bir örtü olmuş elinize sağlık
  hayırlı kandiller
  sevgiler

  YanıtlaSil
 17. annenizin elleri dert görmesin.muh-te-şem:)

  YanıtlaSil
 18. güzel bir bayram geçirmenizi dilerim ...sevgiyle kalın ...

  YanıtlaSil
 19. offff, harika, harika, harika...renkler, model herşey harika...annenizin ellerine sağlık:D

  YanıtlaSil
 20. Harikasin ellerinize saglik...Bayraminiz mubarek olsun...Sevgilerimle

  YanıtlaSil