31 Ağustos 2009 Pazartesi

Tepsi mi olsun, pano mu?

Annemin işlediği ki ayrı işleme var elimde. Biri benim olacak diğeri kardeşime gidecek. İkisini de çok beğendim. Ama birini seçmem gerekiyordu. Ben aşağıda gördüğünüzü seçtim.

Annem duvar panosu yaparız diye işlemiş. Ama benim duvarlarım zaten çok dolu olduğundan tepsi mi yapsam diye düşünüyorum. Daha önce annem işlediği küçük kurdele nakışı parçalarla bir tepsi yapmıştı.
Bir tane daha tepsinin kime zararı olur ki!İşte bu benim seçtiğim işleme. Çiçekler kurdele nakışı, büyük yeşil yapraklar brezilya nakışı. Yapraklar üç boyutlu. Hareket ettirip, şekil verilebiliyor.Zemin kumaşı buldan ipeği, kurdeleler de ipek kurdele.

Küçük resimler ayrıntıları görebilmeniz için.

Bu da diğeri;Kardeşime kalan! Zemin kumaşı ipek saten, kurdeleler organze. Yine yaprakların bir kısmı brezilya nakışı. Çiçeklerin iç kısmında, çiçek yapımında kullanılan tomurcuk aparatı var.Bu resimlerden yine ayrıntıları görebilirsiniz.

Resimlere bakınca kararsız kaldım. Ne yapayım ben bunları, duvar panosu mu, tepsi mi?

18 yorum:

 1. tepsi olsun tepsi nazicane fikrim:)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim içimdeki yolculuk, fikirleriniz karar vermemi kolaylaştıracak. sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba öncelikle ellerinize sağlık zarif çıtır pıtır bir işleme olmuş pano da olabilir sevgiyle kalın.Sevgiyle kalın

  YanıtlaSil
 4. çok güzel ya. ne olsa yakışır bunlara. şanslı kızlar.

  YanıtlaSil
 5. Teosi olsun bence de ama şöyle görünen bir yere daya.Ellerine sağlık annenin.

  YanıtlaSil
 6. İkisi de çok güzeller.Bence pano için daha uygunlar.Tepside yatay desenler daha iyi oluyor.

  YanıtlaSil
 7. bence pano olsun:) ellerine sağlık becerikli anneciğinin.

  YanıtlaSil
 8. merhabalar..annenizin ellerine sağlık ikisi de çok güzel olmuş ama en güzelini de siz kapmışsınız:)..bende pano olması taraftarıyım..
  bu arada çalışmalarınız harika ve beğenerek takip ettiğimi söylemek istiyorum..sitemde dost siteler uygulaması var ve sizi de orda görmek isterim..eğer siz de isterseniz formu doldurup gönderebilirsiniz ve böylece bende sizi eklemiş olurum..sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 9. Tepsiyede yakışır arkadaşım.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 10. Çok şık olmuş.Eskiden gözüme pek takılmıyordu kurdele nakışı ama şimdi çok hoşuma gidiyor.Bakalım bu senede annem gidecek :) Sizinkisi çok güzel olmuş Bence tepsi olsun. Ellerinize sağlık ....

  YanıtlaSil
 11. tepsi çok güzel bir fikir ..anneciğinin elleri dert görmesin ..

  YanıtlaSil
 12. şu anda çoğunluk kararı tepsi yönünde. Haydi hayırlısı.

  YanıtlaSil
 13. ikisi de sizin için olsaydı birbirini tamamlayan iki tane pano derdim fakat tek başına bir tepsi daha hoş olur.üzerinde de pembe güllü fincanlarda bir türk kahvesi,hayalimde çok hoş durdu dediğin gibi hadi hayırlısı..
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 14. http.//belguzaranne.blogspot.com6 Eylül 2009 17:20

  selam canım ortanca yastık mukemmel elıne sağlık

  YanıtlaSil
 15. çok güzel ....karar vermek zor..bende yaptığım kurdela nakışlarına karar veremedimmi hep pano olurlar..
  ne yapsanız güzel olur...
  elinize sağlık:))

  YanıtlaSil
 16. Selamlar arkadaşım elişleriniz çok güzeller hele yaparken işlemelerinde yerinde kararlar verip işlevinde karar veremediğiniz kurdele nakışlarından penbe sarmaşıklıya hayran oldum bence bu güzelliği herkesin görmesi için pano yapmanız uygun olacaktır.Bende ziyaretinizi bekliyorum.Sevgiyle sağlıkla kalın senemsevda.blogcu.com

  YanıtlaSil