28 Mart 2011 Pazartesi

Bu hafta Çocuklarla Çalıştık...

İki haftadır bir büyük oğlumun projesine, bir küçük oğlumun projesine yardım ediyorum. Büyük oğlum Yankı 6.sınıf. O artık büyüdü, kendi kendine epey yol alıyor. Ama küçük oğlum Çağrı henüz 2.sınıf. O'nun yardıma ihtiyacı oluyor doğrusu.Projemiz "İstanbu'un Tarihi Yerleri". Biz "Anadolu Hisarı"nın maketini hazırladık. Ekibimiz 4 yakışıklıdan oluşuyor. Yakışıklılar sırasıyla Çağrı, Can, Eren ve Metehan.

Maketlerimizi henüz sergilenecek şekilde yerleştirmedik. Üstteki resimde bizim Anadolu hisarı ve diğer bir ekibin hazırladığı Boğaz Köprüsü görülüyor. Ayasofya'dan Topkapı Sarayı'na kadar pek çok maket hazırlandı. Yarın hepsini düzenleyip sergilenmeye hazır hale getireceğiz.Anadolu Hisarı'nı ince mukavva ve oluklu kartonla çalıştık. Surlar kaplanmış kibrit kutuları. Deniz, buruşturulmuş peçete üzerine boyama. Ağaçlar, taşlar, gemi,...

Hep kendi marifetlerimi paylaşırdım sizlerle, bu kez çocuklarla ortak çalışmamızı paylaşmak istedim. Bloglarımıza kavuştuğumuz bu güzel günlerde 'çocuklar gibi şen'iz.

2 yorum:

  1. ellerinize sağlık harika olmuş tüm yakışıklılara sevgiler ve başarılarının devamını diliyorum.
    sevgiler canım

    YanıtlaSil
  2. merhaba ds'ciğim, 10marifetten kayboldun, seni burada buldum.Proje çok emek harcamışsınız ama değmiş, hepinizin fikrine eline sağlık.

    YanıtlaSil