2 Aralık 2009 Çarşamba

Çeşit çeşit düğmeler...Bugün sizlerle yeni aldığım düğmeleri paylaşmak istedim. Yukarıdakiler en cicileri... Dikişle ilgili objelerden oluşan bir düğme gurubu. Makara, makas, iğne, dikiş makinası, mezura. Bunları kullanacağım bir şeyler yapmalıyım hemen!Buradaki düğmeleri çok sevdim, hemen aldım. Gülen yüzler nasıl ama?

Patchwork de süsleme için düğme çok kullanılıyor. Hatta bazen düğme başlı başına bir süsleme oluyor. Bu nedenle patchworkle uğraşanların değişik düğmelere her zaman ihtiyacı olur. Ben de düğmeleri çok kullanırım. Daha önce yayınladığım işlerimden "I love train" de trenin tekerleklerini düğmelerle uygulamıştım.Bunlarda daha klasik formlu düğmelerim. Bunlarla neler yaparım diye düşünmeye başladım bile.Daha önce paylaştığım işlerimden biri daha: "Ağaçlı, koyunlu yatak örtüsü". Burada da düğmeleri köşelerde yorganlamayı tamamlamak için kullanmıştım.Canlı, neşeli ve renkli düğmelerim de bunlar.Bu modelin büyük olanlarından çiçek yapıyorum. Daha doğrusu düğmeyi çiçek yerine kullanıyorum. Aşağıdaki resim "bahar yastığı" yazımda anlattığım yastıktaki bir uygulama. Turuncu düğme çiçek olarak saksıdaki yerini almış. Ayrıca yoyo'ların ortasında da düğme güzel duruyor.Özet olarak düğmeler patchwork de işlere hem renk, hem de boyut getiriyor. Ve işleri biraz kolaylaştırıyor. Herkese kolay gelsin.

11 yorum:

 1. İnanmıyorum ilk setden bende de var :) Hep dışarıdan alıyordum ama artık singerde satıyor canım

  YanıtlaSil
 2. evet stil direktörü, ben de çok taşıdım dışarıdan şimdi burada da var.

  YanıtlaSil
 3. Canım,
  bir işi severek yapmak ne kadar önemli. Başkası için sadece düğme anladım ki, sizin için mutlu olmak için bahane. Fotoğraflara bakarken sevmek bu işte dedim.Bu ister düğme olsun, isterse bir başkası için onun sevdiği bir şey. Çok hoşuma gitti.
  Bu güzel düğmelerle kimbilir ne güzel şeylere imza atacaksınız. Kimbilir kimler sevinecek.
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 4. ilk gruba bayıldım gerçekten de çok ciciler güzel şeylerde kullanacağına da eminim :)

  YanıtlaSil
 5. Bülbülün yeri, doğru tespit, teşekkür ederim. Uzmanamator çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 6. gerçekten çok cici düğmeler.bende en çok kırtasiye ve tuhafiyeleri gezmeyi severim.hep minikve farklı şeyler bulurum.buda beni çok sevindirir.bunun için çok seviyorum burayı.beni anlatıyorsunuz sanki:)sizden çok şey öğrendim.öğrenmeye devam ediyorum.teşekkürler dikiş sepeti...

  YanıtlaSil
 7. çok mutlu oldm dolunay 82, tuhafiye ve kırtasiyeler benim için de özel. ne güzel şeyler oluyor oralarda.

  YanıtlaSil
 8. Bende ilk guruba bayildim..hele mezurali dügme süper! :)

  YanıtlaSil
 9. Duğmeler çok güzel! Scrapbooking ve kart yapmak için harika şeydir. Mahallemi gezip bulmayı çalışmalıyım!

  YanıtlaSil
 10. çok güzel olmuş elinize sağlık.ayrıca bakmak isterseniz bizim blogumuz: sergicocuklar.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 11. İlk sete bayıldım.. Çok severim düğme setlerini ama ben bulamıyorum.. İstanbul da nerden bulabilirim.. Her Singer mağazası satıyor mu??

  Sevgiler

  Efser

  YanıtlaSil